ВІДКРИТИЙ УРОК З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ (3 КЛАС)
ТЕМА:Узагальнення знань з теми «Іменник».
Інтелектуальна гра «Знаю, розкажу, доведу»
МЕТА: узагальнити та систематизувати знання учнів з теми «Іменник» під час проведення інтелектуальної гри; розвивати увагу, мислення, кмітливість; виховувати бажання вивчати українську мову і любов до рідної природи, здійснювати екологічне виховання учнів
ТЕП УРОКУ:Урок-гра
ХІД УРОКУ:
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ:
Сьогодні наш урок незвичайний, бо ми проведемо його у вигляді інтелектуальної гри. У грі беруть участь 3 команди, які називають себе: «Всезнайки», «Розумники», «Допитливі». Наша гра буде проводитись у 3 тури: час обміркування завдань 1 хвилина, правильна відповідь оцінюються – 1 бал, неправильна – 0 балів (за усну відповідь), а за письмову – 5 балів (правильну відповідь).
ІІ. МОТИВАЦІЯ УЧБОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ: РОЗМИНКА
а) Каліграфічна хвилинка – «Охороняй і бережи рідну природу!»
б) Словникова робота (учні розгадують кросворд (додаток 1), запис слів на дошці і в зошитах)
Бобер, бук, олень, лелека, осот, гуска, лебідь, латаття, екологія.
в) бесіда – 1. До якої частини мови відносяться всі ці слова?
2. Що таке іменники?
3. На які питання вони відповідають?
4. Що означають іменники?
ІІІ. ТЕМА І МЕТА УРОКУ:
Узагальнення знань по темі «Іменник»
IV. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕННОГО:
ПОЧИНАЄМО ГРУ –
А) І тур – конкурс капітанів
(відповісти правило і записати по 4 слова – іменника певного роду)
Учні пишуть в зошитах вибіркове письмо, а капітани на швидкість записують на дошці:
Чол.рід Жін.рід Сер.рід
Б) Лірична хвилинка
Вийду в поле, стану серед жита,
задивлюся в небо голубе.
Земле рідна, скільки буду жити,
стільки і любитиму тебе.
- До кого звертається автор вірша?
- Хто з вас любить рідну землю?
- Як ви відноситесь до природи рідного краю?
Так, наша земля гарна у різні пори року і взимку, і влітку, і восени. Послухайте загадку:
Тільки сонечко пригріє –
І розтане килим білий,
Клин зрадіє, певно зна –
В гості йде до нас ________ (весна)
ЗАХОДИТЬ ДІВЧИНКА ВЕСНА, ЧИТАЄ ВІРШИК І ЗАГАДУЄ ЗАГАДКИ КОЖНІЙ ГРУПІ.
ВЧИТЕЛЬ: До якої частини мови відносяться слова – пори року?
(перегляд слайдів «Весняні квіти»)
(запис назв весняних квітів, перевірка роботи)
В) Зорова фізкультхвилинка
Г) ІІ тур – основний (робота в групах у вигляді гри «Мікрофон»)
1 команда - розповідає про число іменників (правила з прикладами)
2 команда – розповідає про власні і загальні назви (правила з прикладами)
3 команда – розповідає про поділ іменників на істоти і неістоти (правила з прикладами)
V. ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ:
А) ІІІ тур – домашнє завдання
(учням було задано з певними словами скласти розповідь про охорону рідної природи)
(діти зачитують твори)
Б) Супер-гра
«Слова заблукали» (учасники гри записують речення з поданих слів)
Джерельце під вербою виблискує водою. – Для чого потрібно змінювати іменники у реченнях?
VІ. ПІДСУМОК УРОКУ:
Ми з вами все повторили, ваші знання зібрані ось в цій таблиці, молодці! Я думаю ви всі гарно напишете мовну тему, а тепер капітани підраховували бали і нам розкажуть про підсумки роботи (капітани докладають про результат).
А зараз побажання:
Учениця: Треба, щоб в жару й морози
Пам’ятали ви про розум,
Щоб природу не губили,
Щоб ромашку посадили,
Річку чистою зробили,
І добро завжди творили.
Бо людина у цьому світі
Лише добро повинна творити!
Вчитель: Домашнє завдання у конвертах.(індивідуально, за рівнями) Урок закінчено, приємно було з вами працювати.
Додаток 1

|