Тема:
Письмо складів і слів з апострофом.
Мета: Закріплювати
уміння правильно вимовляти слова з апострофом, записувати їх,
виконувати звуко-буквений аналіз,
розвивати зв’язне мовлення учнів,
виховувати інтерес до мови.
Тип
уроку: Закріплення і систематизація знань.
Обладнання: Таблиці,
звукові схеми, мовний матеріал.
Зміст
уроку:
1.
Організаційний момент.
Всі за парти ми сідаєм.
До роботи приступаем.
Щоб помилок уникати,
Треба пильність розвивати.
2. Мотивація навчальної діяльності.
-Діти, хто це прийшов до нас на урок?
-Це ми, чарівники!
-Я Нехайлик!
-А я Недбайлик!
-Ми зачарували апостроф, тепер він ніколи
не повернеться до вас у зошит!
-А врятувати цей знак зможуть тільки ваші
відмінні знання.
-Діти, допоможемо врятувати апостроф?
-Тоді будемо сумлінно працювати.
3.Повторення вивченого.
-На уроках навчання грамоти ми вчилися
писати і читати слова, в яких є маленький значок. Згадайте, як він називається?
-Що показує апостроф у слові?
-Гра «Впіймай слово.»
Каліграфічна хвилинка:
М’я, в’ї, б’ю, в’ю, п’є, р’я.
Загадковий диктант.
1) Воно належить мені, але інші вживають
його частіше за мене. (І’мя)
2) Запашна рослина, росте в Україні,
залюбки її люди збирають, та у чай добавляють.
(М’ята)
3) Хоч буваю часто битий,
Але зовсім не сердитий,
Я стрибаю, веселюся!
Чи вгадаете, як звуся? (М’яч)
4.Робота в группах .
Звуковій аналіз слів відгадок.
5.Фізкульт хвилинка.
6.Утворення словосполучень.
Хлоп’ята
|
дружна
|
Сім’я
|
спритні
|
Пір’їна
|
легка
|
Запис словосполучень у зошити.
7.Творча робота.
1) Повторення вивченого про
речення.
2) Складання речень з
поданих словосполучень.
8.Підведення підсумків
уроку.
-Діти, ми дуже гарно
працювали і врятували апостроф, а ось і він.
-Я такий же, як знак
розділовий,
І відомий шкільний дітворі,
Та в словах української мови
Я пишусь не внизу, а вгорі.
-Спробуй лиж написати сімя –
Зразу стану потрібним і я.
Гра «Оживи літеру.»
Рефлексія.
|