П`ятниця, 11.07.2025, 04:07
Мій сайт

 Каталог файлів

Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Мої файли [97]
Пошук
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 14
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Файли » Мої файли

Відкритий урок з математики в 3 класі. Тоноян С.І.
27.03.2018, 05:08

Тема. Вправи та задачі на засвоєння таблиці множення числа 9.

Мета: Вправляти учнів у розв'язуванні задач , які містять

які містять знаходження частини числа, складанням виразу;

формувати вміння розв'язувати прості задачі складанням

рівняння; вдосконалювати обчислювальні навички,

закріпити знання табличних результатів множення числа 9

розвивати логіку мислення; виховувати бажання вчитися.

Обладнання: комп'ютерний проектор презинтація до уроку «У пошуках скарбів», карта подорожі, картки з диференційованим завданням.

Форма проведення : урок- подорож «У пошуках піратських скарбів»

 

Хід уроку

І.Організація класу. Вступна бесіда.

1. Проблемне запитання, «Мікрофон»

- Що вам подобається робити найбільше на уроці математики?

- Що вам вдається добре?

- У чому виникають тркднощі?

- Чого ви очікуєте від уроку?

 

  • Сьогодні у нас не зовсім звичний урок. По- перше у нас на уроці гості. Привітаймося з ними.

Ми вам раді любі друзі

І вітаєм щиро вас

І запрошуєм ласкаво

На урок у третій клас.

ІІ Повідомлення тами і завдань уроку.

  • По-друге , вчора у скрині я знайшла стару карту . Це карта острова скарбів. І тепер мені потрібно побудувати корабель набрати команду .

Ми вирушаємо в мандрівку за скарбом . Слайд 1, 2

Ця подорож вимагатиме від вас знань, умінь, активності, винахідливості, кмітливості. Де ви покажете свої вміння застосовуватим знання таблиці множення 9. розвязуючи задачі, приклади та різного виду вправи. Слайд 3, 4

Під час подорожі на нас чекають нові знайомства , різні пригоди. Чим краще ви будете працювати на уроці тим менше штормів, тим більше шансів дібратися до скарбу.

Ви напевно знаєте що пірати то морські розбійники, безстрашні та нещадні. Вони нападали на морські суда , а награбовані багатства ховали на далеких незаселених островах.

  • Але знайте що справжні моряки повині багато знати і вміти
  • Для збереження дисципліни на кораблі під час гри порушників карають відніманням набраних балів у їхньої команди. (Чорна мітка).

Я пропоную відправитись в подорож на трьох кораблях і для початку перевірити наших капітанів.( Конкурс капітанів)

- Як називаються фігури з яких складається вітрильник?

Знайдіть периметр найбільшого трикутника.

  • А ми тим часом виконаємо усно № 398.
  • відповіді капітанів)

ІІІ Каліграфічна хвилинка.

  • А розпочнеться наша мандрівка в Океані знань з Математичної каліграфії .слайд №5
  • Морякам завжди бажають :
  • Сім футів під кілем, що означає щасливого плавання , попутного вітру.
  • Яке число прозвучало в побажанні?
  • Написати рядочок цифри 7
  • Яке це число ? (одноцифрове непарне)

 

ІV Розвиток математичних знань.

  1. Цікаво знати.
  • Чи рибина чи тварина
  • Прожива в морських глибинах
  • В неї є аж вісім ніг
  • Знають всі то ...( Восьминіг)
  • А чи знаєте ви , що зазвичай восьминіг може змінювати своє забарвлення , пристосовуючись до навколиннього світу. Звичайно він коричневого кольору , якщо наляканий білого, розгніваний – червоного. В середньому до 90 см в довжині, максимальна у савців до 1м 30 см., у самиць до 1м.. 20см

Маса становить 4-7 кг. Максимальна -10кг Тривалість життя рідко рерквищує 4 роки, в середньому від 1 до 2 років.

Слайд 6

 

 

  1. Острів обчислень.

Команди отримують завдання. Виконують . Взаємоперевірка.

Слайди 7,8,9.

  1. Коралові рифи.Слайд 10
  • Уморі зустрічаються коралові рифи. , які заважають нормальному руху судна, і навіть якщо ви рухались правильним курсом , шторм міг збити вас з курсу на рифи . Корпус вашого корабля пошкоджений і потребує негайного ремонту .

Завдання. Щоб зберегти корабель , потрібно замість зірочок вставити слова «Збільшити (зменшити) на (у)» щоб рівності були правильними.

  1. «Бухта загублених кораблів» слайд11
  • Ми підпливаємо до бухти загублених кораблів , де вам пропонують розвязати приклади №400. ( по одному представнику з команди біля дошки)
  1. Острів «Золото Русалочки». слайд 12

На острові пропонують скласти рівняння. №401. ( Команда зачитує яке рівняння склали і як його розвязали)

  1. Фізкультхвилинка . Острів сомалійських піратів.

Слайд13

  1. Острів «Задач»
  • Ми підпливаємо до острова задач. Слайд 14

Задача 399. Закінчи розвязування задач.

розвязуючи вираз поясніть що знайшли кожною дією.

Задача 2.

 

_Які числа підставити у вираз , поясніть кожну дію. Самостійно запишіть в зошит.

 

V. Підсумок уроку.

- Всі монети зібрано і ви їх можете обміняти на основну скриню з острова скарбів. Слайд 16.

Готові.!

Слайд 17

  • Урок наближається до завершення. Ви порадували нас своїми знаннями з математики. Своєю активністю, працездатністю, умінням співпрацювати в групі, які враження у вас залишилися від уроку, чи здійснилися ваші сподівання?
  • Що вам найбільше запам'яталося?
  • Яку мандрівку ви б хотіли здійснити наступного разу?

Слайд18

VІ. Домашнє завдання.

№403, №404

Слайд 19

Категорія: Мої файли | Додав: женя
Переглядів: 516 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]