Мета: Ознайомити з новою одиницею
вимірювання – дециметром, закріпити знання нумерації в межах 20; розвивати усні і
письмові обчислювальні вміння і навички, увагу, спостережливість, вміння
працювати разом; виховувати цікавість до математики, старанність, працелюбність.
Тип уроку: комбінований.
Форма проведення: урок-подорож.
Обладнання: магнітофон; малюнок ракети; смужки паперу
різної довжини; зірочки, картки, дем. матеріал; олівці, лінійки, зошити.
Хід уроку
Організаційний
момент:
Дзвоник всім нам дав наказ:
— До роботи, швидше в клас!
Біля парти станем чемно,
Хай мине час недаремно.
Будемо уважні і старанні всі,
Сядемо тихенько на місця свої.
— Сьогодні у нас незвичайний урок, тому я хочу, щоб ви:
Не просто слухали, а чули,
Не просто дивилися, а бачили,
Не просто відповідали, а міркували,
Дружно й
плідно працювали.
Мотиваційний аспект:
Вступне слово вчителя.
Ми на космодромі. А що таке
космодром? Космодром – це місце, звідки відправляються в далеку дорогу космічні кораблі. Звідси буде
проведено запуск космічного корабля 1 класу у космос. Дружба з такою необхідною
наукою, як математика, допоможе вам здійснити цей політ. Зараз ми дізнаємось на чому ми будем
подорожувати. (картка №1)
А ще вашими вірними друзями
мають стати: уважність, кмітливість, швидкість мислення і вибір точних і
правильних дій, винахідливість, взаємодопомога. Не забувайте і про те, що в
польоті необхідна дисципліна всього екіпажу. Кожен з вас має точно виконувати
правила наших подорожей, тому девіз нашої подорожі:
Міркуємо – швидко.
Відповідаємо правильно.
Лічимо – точно.
Пишемо гарно.
Актуалізація опорних знань:
Увага! Ми на станції «Перевірна».
Математична розминка.
Усний рахунок.
Назвіть числа від 1 до 20
«Встав числа» (картка№2)
Ми на станції «Стартова».
Екіпажу
перевірити готовність № 1. Відкрити бортові журнали. Перевірити їх положення,
порядок на робочому місці, положення торсу при письмі.
Математичний диктант.
Записати
цифру 8.
Записати
цифру 3.
Записати
число, яке передує числу 5.
Записати
число, яке є результатом виразу 4+3.(взаємоперевірка
за записом на дошці.)
Увага! Увага! Кожному члену екіпажу
перевірити готовність до злету ракети. Завдання перевірених станцій виконано!
Екіпаж до злету готовий?
Повторимо знання нумерації від 10 до 1. 10, 9…….1. Пуск!
Наш космічний корабель стартував. Ми в
космосі.
Мотиваційний
аспект: (магнітофон запис.)
І відразу ж до нас долітають якісь
дивні сигнали. Що це за сигнали?
Вивчення нового матеріалу:
Що таке
дециметр? Як ви думаєте? Ви вже чули слово сантиметр, це одиниця вимірювання
довжини, а сьогодні ми познайомимося з новою одиницею – дециметром. Частина «деци» означає «десять». Тобто 10 см.
Отже 10 см. – 1 дециметр.
Практична робота.
У кожного з вас на парті лежить
3 смужки. Візьміть найкоротшу з них. А як дізнатися, яка з них найкоротша?
Виміряйте її довжину.
Із тих двох,
які залишаються, візьміть найкоротшу. Яка її довжина? Її довжина 10 см, тобто 1 дециметр.
Візьміть лінійки і
накресліть відрізок довжиною 1 дм. (Діти креслять відрізок).
Виміряйте довжину найдовшої смужки
(1дм 1см).
Завдання виконано.
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
Раз, два – руки в боки,
Три, чтотири – два підскоки,
П’ять, шість – нахились,
Сім, вісім – розпрямись,
Дев’ять, десять – всі присіли,
І за парти тихо сіли.
Закріплення вивченого матеріалу
Сіли зручніше. Політ
продовжується.
1. Ми наближаємося до сузір’я, давайте взнаємо, як воно
називається для цього нам треба розв’язати приклади:
10+1= 10+5= 10+3=
10+7= 10+ 10= (Пегас)
2. Портрет інопланетянина. (картка №3)
Від сузір’я надходять імпульси. (магнітофон запис.) Це інопланетяни хочуть з
нами потоваришувати, вони прислали нам портрет жителів цього сузір’я. (з’єднай крапки від1 до 20)
Це портрет інопланетянина. ( Показ)
ФІЗКУЛЬТХВИЛИКА
Руки в боки.
Нахились вперед,
Нахились назад.
І направо, і наліво,
Щоб нічого не боліло.
Раз, два, три, чотири –
Набираємося сили.
Нахились, повернись,
До товарища всміхнись.
3. «Перекладачі». Цікаві задачі
А ще вони відправили дуже цікаве послання ми його повинні
розшифрувати, щоб продовжити подорож: