Тема. Ділення числа на добуток.Задачі на дві дії, пов’язані з одиничною нормою
Мета: Пояснити правило ділення числа на добуток. Сприяти засвоєнню знання ділення числа на добуток. Розвивати вміння розв’язувати задачі на дві дії, пов’язані з одиничною нормою. Виховувати старанність, дисциплінованість.
Обладнання: Табилця, картки.
Тип: Комбінований
Хід уроку
І. Організаційно-вступна частина.
- На сьогоднішньому уроці ми потрапляємо в казку. Разом із казковими героями будемо долати труднощі, які спіткають їх на шляху досягнення мети.
ІІ. Актуалізація досвіду і корекція опорних знань
1. Проведення гри «Шифрограма». (По картках).
10
70
5
3
17
280
100
4
20
Р
у
к
а
в
и
ч
к
а
Р - 100: 10 = 10
У - 700: 10 = 70
К - 50: 10 = 5
А - 30: 10 = 3
В - 20 ◦ 0 + 17 = 17
И - 280 : 10 + 200 = 280
Ч - 560: 10 + 44 = 100
К – (800 - 400): 100 = 4
А – (500 - 300): 10 = 20
2. «Колаж запитань» (Перевірка домашнього завдання).
—Щоб потрапити в казку, перевіримо, чи всі ви готові до випробувань?
Дати відповіді на запитання:
—Про що дізналися у першій дії задачі № 795.
—Який приклад має відповідь 6.
—Скільки грамів бензину витрачає автомобіль влітку?
—Яка відповідь у числовому виразі (63 – 9 ): 9 =
—Прочитати третю дію задачі.
— Обчислити 81 – 11 і прочитати приклад з такою відповіддю.
—Прочитати вираз до задачі.
—Як поділити число, що закінчується нулями на 100?
3. Усний рахунок «Завдання мишки».
ü
ü * 60 – 80: 10 = 52
ü * 50 – 10: 100 = 5
ü * 200: 10: 1 = 20
ü * 100 – 4: 10 = 40
ü
4. Математичний диктант «Завдання жабки».
* Число 8 збільшити у 10 разів;
* Різницю чисел 80 і 30 ділити на 10;
* Перший множник 60, другий 10. Знайти добуток
* Суму чисел 50 і 50 помножити на 10.
* Число 700 зменшити у 100 разів.
Відповіді: 80, 40, 600, 1000, 7.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Постановка завдань уроку.
—Щоб виконати наступні завдання пропоную з’ясувати як поділити число на добуток та розв’язати задачі на дві дії, пов’язані з одиничною нормою. Що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку?
Очікувані результати.
1.Навчитися розв’язувати приклади на ділення числа на добуток.
2. Закріпити вміння розв’язувати задачі на дві дії, пов’язані з одиничною нормою.
ІV. Сприйняття нового матеріалу.
1. Обчислення прикладів
Таблиця № 1,2
24: (3 – 2)= 24: 6 = 4
Можна обчислити так:
(24: 3): 2 = 8: 2 = 4
2. Технологія «Два, чотири, всі разом».
—Заучуємо правило: Поділити число на добуток можна так: спочатку поділити число на один з множників, а потім результат поділити на інший множник
V. Усвідомлення нових знань
1. «Завдання лисички».
1. Усне обчислення
Завдання №4, 5. Обчислити приклади № 814, 816.
2. Робота в парах.
Завдання №6
—Усно поставте запитання до задачі, і обчисліть її. Задача № 817.
* Число 700 зменшити у 100 разів.
Відповіді: 80, 40, 600, 1000, 7.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Постановка завдань уроку.
—Щоб виконати наступні завдання пропоную з’ясувати як поділити число на добуток та розв’язати задачі на дві дії, пов’язані з одиничною нормою. Що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку?
Очікувані результати.
1.Навчитися розв’язувати приклади на ділення числа на добуток.
2. Закріпити вміння розв’язувати задачі на дві дії, пов’язані з одиничною нормою.
ІV. Сприйняття нового матеріалу.
1. Обчислення прикладів
Таблиця № 1,2
24: (3 – 2)= 24: 6 = 4
Можна обчислити так:
(24: 3): 2 = 8: 2 = 4
2. Технологія «Два, чотири, всі разом».
—Заучуємо правило: Поділити число на добуток можна так: спочатку поділити число на один з множників, а потім результат поділити на інший множник
V. Усвідомлення нових знань
1. «Завдання лисички».
1. Усне обчислення
Завдання №4, 5. Обчислити приклади № 814, 816.
2. Робота в парах.
Завдання №6
—Усно поставте запитання до задачі, і обчисліть її. Задача № 817.
VІІ. Контроль і корекція знань. «Завдання ведмедя».
1. Самостійна робота.
1) Обчислити приклади.
(180 + 420): 100 =
(150 – 90): 10 =
47 +19 + 43 =
97 – 58 – 32 =
2 ) Розв’язати задачу.
Фермер зібрав 112 корзин винограду, що на 39 корзин менше, ніж персиків. Скільки корзин персиків і винограду зібрав фермер?
VІІ. Контроль і корекція знань учнів.
Самостійна робота.
Приклади № 815
Задача № 818
VІІІ. Рефлексія.
—Чи справдились ваші очікування. Покажіть смайликами результат вашої роботи на уроці.
J — я працював з інтересом і захопленням;
K — я працював у нормально.
|