Тема:Групи дорожніх знаків
Мета:Ознайомити з дорожніми
знаками, з групами дорожніх знаків: попереджувальні, заборонні, наказові,
інформаційно-вказівні, знаки сервісу, знаки додаткової інформації (таблички);
вказати на значення дорожніх знаків; виховувати у дітей культуру поведінки на
вулиці.
Обладнання:таблиці, роздатковий матеріал, олівці,
смужки з назвами груп дорожніх знаків, дорожні знаки в чорно-білому варіанті.
Тип уроку:тренінг
Хід уроку-тренінгу.
Вступна частина
1.
Привітання
- Я дуже рада, що всі ми вчасно
прийшли на урок здорові, усміхнені. Дайте руку один одному міцно потисніть її,
посміхніться. Погляньте у вічі один одному і побажайте успіху.
Світлофор дає сигнал
Вирушати час настав.
Привітайтесь, посміхніться
І до справи всі беріться.
-
Я всміхаюсь сонечку
(- Здрастуй, золоте)
- Я всміхаюсь квіточці
(- Хай вона росте).
-Я всміхаюсь дощику
(- Лийся, мов з відра)
- Людям усміхаюся.
(- Зичу їм добра).
-
Щоб бачити результат Вашої роботи на уроці, ви будете отримувати кольорові
смужки, відповідного кольору Вашого столу.
2. Зворотній зв'язок
- Продовжіть фразу: «На минулому уроці я дізнався, або
дізналась…»
- як переходити дорогу за різних
умов;
- як переходити дороги з домашніми
тваринами;
- як поводитись на тротуарах, коли
їх ремонтують.
Основна
частина
1.
Перегляд
мультфільму «Смішарики».
2.
Інформаційне
повідомлення вчителя.
-
Неприємності з вуличним рухом почалися з тих пір, як люди
стали селитися в містах. Автомобілів тоді, звичайно, ще не було – по вулицях
повільно їздили візки, запряжені конями і волами. Але пішоходи і транспорт вже
в той час заважали одне одному.
Майже п’ятсот років тому великий
італійський художник і вчений Леонардо да Вінчі навіть придумав двоповерхову
вулицю, щоб відокремити транспортні засоби від пішоходів.
Зрештою, пішоходи і водії все-таки
поділили вулицю. Середину віддали машинам, краї – пішоходам. А щоб на дорозі
був порядок, щоб ніхто не їздив і не ходив, як заманеться, розробили
дорожні правила, обов’язкові для всіх. На вулицях установили численні
дорожні знаки, які показують водіям, куди можна і куди не можна їхати, де треба
повернути і де зупинитися. Пішоходу теж корисно знати найважливіші знаки. Тоді
небезпечна ситуація на дорозі не стане для нього несподіванкою.
-
Тому тема нашого уроку: «Дорожні знаки».
3. Очікування.
-
Ось ця дорога чекає на Вас. На ній немає жодного знаку, я
пропоную Вам розмістити на ній умовні знаки з надписами очікувань від нашого
уроку – прикріпити їх і озвучити.
-
Дорожні знаки повинні бути помітні здалеку, тому вони
пофарбовані в яскраві кольори. І зараз наші експерти ознайомлять нас з групами дорожніх
знаків.
4.
Робота експертів.
-
Знайомство з групами дорожніх знаків.
5.
Робота в групах.
а) По картках з’ясувати до яких груп належать
подані знаки. (Гра - перевірка уваги).
б) Руханказа допомогою дорожніх
знаків.
в) Презентація кожного групою
розфарбованих знаків і розміщення їх на дошці по групах.
г) Гра «Розташування знаків на
дорозі».
6.
Мозковий штурм.
Бліц турнір.
-
Чому дорожні знаки називають помічниками пішоходів і водіїв?
(Підтримують порядок на дорозі)
-
Які функції дорожніх знаків? (Навчають, попереджають,
наказують, інформують).
-
Які дорожні знаки Вам відомі?
-
Про що вони розповідають?
-
Чому дорожні знаки фарбують у яскраві кольори? (Помітні
здалеку)
-
Які знаки позначено білими трикутниками з чорними та
червоними символами в червоній облямівці? (Попереджувальні)
-
Про що вони попереджають? (Про можливу небезпеку і що треба
бути обережними).
-
Які знаки позначено білими або синіми кругами з чорними,
червоними символами в червоній облямівці? (Заборонні)
-
Що вони можуть забороняти? (Рух, зупинку, в’їзд і стоянку транспорту).
-
Які знаки позначено голубими кругами з білими символами?
(Наказові).
-
Про що вони повідомляють? (Кому в який бік можна рухатись).
-
Що дозволяють? (Рух пішоходам, велосипедистам та іншому
транспорту).
-
Які знаки позначено голубими, білими прямокутниками і
квадратами із символами та написами? (Інформаційно-вказівні).
-
Що вони підказують? (Де перехід, зупинка, куди їхати
водієві).
-
Який знак з цих знаків треба запам’ятати? (Стрілка – рух в
одному напрямку).
-
Які знаки позначено білими прямокутниками з чорними символами
на тлі голубих прямокутників? (Знаки сервісу).
-
Які важливі відомості вони сповіщають водіям, пішоходам?
(Міста сервісу).
-
А саме які?
-
Які дорожні знаки ви зустрічали по дорозі до школи? Біля
школи?
Заключна частина.
1.
Підсумки
-
З чим познайомились на уроці?
-
Чи справдились Ваші очікування, які ви написали? Якщо
очікування збулися – розмістіть свої знаки на дорозі.
2.
Прощання.
-
А тепер взялися за руки і сказали «Будь уважним на дорозі».
|