УРОК МАТЕМАТИКИ В 1 КЛАСІ
Тема: Випадки додавання і віднімання, пов’язаних з нумерацією
чисел.
Розв’язування задач.
Розпізнавання геометричних фігур.
Мета: Закріпити вміння дітей додавати і віднімати числа, пов’язані з
нумерацією; повторити поняття наступне і попереднє число,
вчити розв’язувати задачі, розрізняти геометричні фігури;
розвивати логічне мислення, увагу, уяву;
виховати любов та бережливе ставлення до природи.
Обладнання: іграшкова білочка;
геометричні фігури для поділу класу на групи;
картки з цифрами та числами
Тип уроку: Узагальнення і систематизація знать
(урок на природі)
ХІД УРОКУ
I. Організація класу (в приміщенні)
- Наступила весна і ми з вами відправимося на шкільне подвір’я, щоб провести урок математики на свіжому повітрі.
II. Мотивація навчальної діяльності.
- А чому саме на подвір’ї , я вам зараз поясню.
З приходом весни, всі запаси які зробили звірі на зиму закінчилися і я пропоную вам зібрати для тваринок їжу. В нашому міському парку ми можемо зустріти білочок. Тому збирати їжу будемо саме для них.
-А що любить їсти білочка? ( відповіді дітей)
-А зараз пригадайте правила поведінки на подвір’ї у природі?(відповіді дітей)
-А тепер швиденько стали парами і пішли на вулицю.
III. Повідомлення теми уроку.
Сьогодні на уроці ми будемо утворювати числа з поданих цифр, додавати і віднімати числа; розпізнавати геометричні фігури; розв’язувати задачі.
-За правильні відповіді ви будете отримувати горішки для білочки.
Збирати горішки ми будемо на різних галявинах.
-Якщо ваші відповіді будуть правильними, чіткими, зрозумілими то наші гості будуть давати вам горішки.
IV. Актуалізація опорних знань.
1.Усний рахунок
-Ми підійшли до першої галявини. Яка це геометрична фігура? (чотирикутник)
Розв’яжіть віршовані задачі:
1. У білки десять білченят
А горішків в неї п’ять.
Хто ж із вас малята знає
Скільки ще не вистачає ?
2. Якось білка лісом йшла
Десять рижиків знайшла
Та лиш сім зварила, решту загубила
Порахуйте малюки всі загублені грибки
3. П’ять горішків в білки Мусі
Стільки ж їх у білки Пусі
Якщо разом скласти їх
Скільки же ласощів цих?
4. Сім горішків у дуплі
Ще десяток – на землі
Допоможіть білці трішки
Порахуємо горішки.
5. Білка шишки рахувала
Двадцять штук усіх.
Десять у дупло сховала
Скільки ще у купці їх?
6. Білочка Муся сушила грибки
Сім нанизала вона на гілки
Більше на двадцять їх у білки Агати
Скільки грибочків у білки малята?
V. Закріплення вивченого матеріалу
2 галявина
-Ми підійшли до другої галявини
-Яка це геометрична фігура? (трикутник)
-Прочитайте числа і скажіть, які цифри використали для їх запису:
4, 8, 44, 88, 48, 84
-Яке із них найбільше,а яке найменше?
-За допомогою цифр 6 і 3 утворіть всі можливі числа:
63, 36, 3, 6, 33, 66
-Яке число найбільше, яке найменше?
-Які одноцифрові, які двоцифрові?
3 галявина(коло)
-Назвіть всі двоцифрові числа з однаковими цифрами.
-Скільки цифр такого типу можна утворити?
-Яке з них найбільше, найменше?
4 галявина. Робота в групах.(куб)
-Для роботи на наступній галявині нам потрібно розділитися на групи.
Підійдіть до мене і виберіть собі геометричну фігуру (круги, трьох кольорів).
-Яка це геометрична фігура?
-Чим вона відрізняється від чотирикутника і трикутника?
-Пригадайте скільки десятків в числі 72? А одиниць?
-Якщо від 72 віднімемо 2, то отримаємо? (70)
72-2=70
-Якщо до72 додамо 1, то отримаємо ?(наступне число)
-Якщо від 72 віднімемо 1,то отримаємо? (попереднє число)
-А тепер кожна група розв’яже свої приклади :
45-5 36-6 73-3
35-30 48-40 56-50
20+80 30+50 20+40
20+7 80+3 60+7
23+1 24+1 28-1
36-1 43-1 34+1
-Шановні гості, перевірте будь-ласка, як учні справилися із завданням.
-А поки гості перевіряють, розкажіть віршики про білочку.
5 галявина. ( п’ятикутник) Робота над задачею
-Навесні потрібно садити дерева, кущі.
-А яку користь приносять дерева?
(відповіді дітей)
Розв’яжіть задачу:
Учні 1 класу посадили 20 дерев, а учні 2 класу на 9 дерев більше. Скільки дерев посадили учні 2 класу?
VІ Підсумок уроку
-Всі галявини обійшли. І останнє, що ми повинні зробити – це прибрати після себе сміття. А для цього нам потрібні будуть інструменти.
По одному представнику з груп візьміть інструменти для своїх товаришів.
Віники 33
Відро 3
Совок 30
Із запропонованих чисел складіть приклади на додавання і віднімання.
30+3=33 3+30=33 33-3=30 33-30=3
Рефлексія
-Ми все зробили, можна порахувати горішки.
-Але це ще не все. Білочки вам дуже вдячні. І вони залишили подарунок у класі. А перш ніж отримати його скажіть, що вам найбільше сподобалось на уроці?
-Що вам найкраще вдалося?
-Які труднощі виникли?
-Які геометричні фігури повторили?
|