Тема: Знаходження невідомих компонентів дій додавання і віднімання. Обчислення виразів на дві дії. Порівняння задач. Складання подібних задач. Побудова відрізків.
Мета: закріплювати обчислювальні навички додавання і віднімання в межах 6, обчислення значення виразів на дві дії; формувати вміння знаходити невідомі компоненти дій додавання і віднімання, будувати відрізки; вчити порівнювати задачі, складати подібні задачі; розвивати самостійність у роботі, математичне мовлення; виховувати старанність.
Тип уроку: формування навичок і вмінь.
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Повторення вивченого матеріалу
- Натуральні числа, одноцифрові, двоцифрові.
- Усний рахунок
- 2 збільшити на 5
- 10 зменшити на 6
- До 5 додати 3
- Від 9 відняти 3
- На скільки 4 менше 5?
- На скільки 6 більше1?
- «Математичний футбол»
На дошці – ворота «6», «5», «4». 6 – 1 ряд, 5 – 2 ряд, 4 – 3 ряд. Учням пропонуються м’ячі з прикладами. Потрібно їх покласти у свої ворота.
5 + 1 10 – 5 3 + 1 10 – 4 10 – 6 3 + 2 8 – 3 4 + 2 8 – 4
ІІІ. Закріплення вивченого матеріалу
- Робота за підручником (с. 74)
Назви компонентів чисел (на дошці).
Завдання 1
- Розгляньте таблицю. Що записано у першому рядку? У другому? У третьому? Знайдіть невідомі числа. Запишіть відповідні рівності.
Завдання 2
Порівняти числа
4 і 8 5 і 1 10 і 6 5 і 8
Завдання 3 (практично) 5 склянок
- Скільки склянок поставила Настуня? Які склянки наповнила водою? Як відповісти на питання задачі? (Перелити воду із другої скланки у п’яту).
Фізкультхвилинка
Дві дівчинки катались 2 години на ковзанах. Скільки годин каталась кожна дівчинка?
У клітці було 3 кролика. Три дівчинки попросили їм дати по 1 кролику. Коли кожна дівчинка отримала по 1 кролику. У клітці залишився 1 кролик. Як так сталося.
- Робота в друкованому зошиті
Ст. 35 № 1
9 8 10
4 3 2
№ 2 8 9 8
6 5 3
№5 = 7
- Робота з геометричним матеріалом
- Логічна задача
- На столі лежать 4 морквини і три огірки. Скільки фруктів лежить на столі?
ІV. Підсумок уроку. Рефлексія
Повторення таблиць додавання і віднімання числа 6.
|