Субота, 12.07.2025, 01:57
Мій сайт

 Каталог файлів

Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Мої файли [97]
Пошук
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 14
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
Головна » Файли » Мої файли

«Рослини рідного краю» Ярошенко С.А.
21.02.2017, 21:46

Тема: «Рослини рідного краю»

Мета:Вчити дітей спостерігати за красою природи ,описувати її. Розвивати усне мовлення , увагу , спостережливість. Виховувати любов до природи рідного краю , бережне відношення до неї.

Обладнання : кошик , мікрофон , кольорова крейда , гербарій з листочків дерев ,Червона книга , маски для сценки,фотографії дітей біля дерев восени, магніти, святково запакована посилка.

Тип уроку : урок на природі ( інтегрований: природознавство і розвиток мовлення)

Хід уроку:

  1. Організація класу.
  2. Повідомлення теми , мети.

-Сьогодні у нас урок пройде на природі. На нашому уроці дозволяється спостерігати .думати . порівнювати ,висловлювати свої думки .а також усміхатися , милуватися , дарувати всім свій гарний настрій. (На дошці тема, мета . сонечко зпромінцями , на яких записано : на уроці дозволяється…)

3. Мотивація учбової діяльності.

-Зараз ми вийдемо на подвір’я і будемо рухатись від смайлика до смайлика . Напрямок нам вкажуть стрілочки.Кожен смайлик має надпис із завданням . але не має ротика. Якщо ви будете старанні ,то після виконання завдання на смайлику з’явиться ротик, який покаже свій настрій.

-Ми дуже любимо свій рідний край .свою природу і я спрдіваюсь ,що після сьогоднішнього уроку ви ніколи не образите квіточку ,не зламаєте деревце ,не залишите після себе купу сміття.

4.Актуалізація опорних знань.

Вступна бесіда

— Пригадайте: якими є правила поведінки серед природи?

— Давайте послухаємо звуки весни.

— Хто що почув?

— Кому належать ці звуки?

— А які нові кольори з’явилися у лісі навесні? Назвіть їх.

-Які весняні місяці?

-Які зміни відбуваються у неживій природі з приходом весни ?

--Які зміни відбуваються у живій природі з приходом весни ?

- Пригадайте загадки про весну.

- Згадайте прислів’я і приказки про весну .

5. Розвиток мовлення.

Фотогалерея .

  • Порівняйте , якими були дерева восени і які вони зараз .
  • Складіть речення про дуб , берізку , горобину .
  • Опишіть одну фотографію навпаки.

Інформаційна хвилинка .

- Давайте пригадаємо, на які групи діляться рослини?

(Дерева, кущі, трави.)

Стрімко вибігли на гору

Дві подружки білокорі.

Дощик їм полоще кіски,

Звуть тих подружок… (берізки).

 

-До якої з груп ми віднесемо берізку? Чому?

(Дерево, тому що вона має одне велике дерев'янисте стебло – стовбур.)

-Придивіться уважно, чи повністю білий стовбур у берізки?

(Не зовсім, на ньому є чорні плями.)

 

-Коли добре доглядати за березою, вона може вирости до 25-30 м., а жити до 200 років.

 

- Білосніжна береза... Скільки пісень, віршів складено про неї! Часто про неї згадують у казках, загадках, приказках. З берези виробляють фанеру, лижі, меблі, багато сувенірів. А береста? Це ж готовий природний папір! У берези є корисний сік.

- Берізка хоче, щоб ви підійшли до неї і доторкнулися рукою.

Вона хоче поділитися з вами своєю енергією, додати вам якомога більше сил.

- Малята, що відчули? Додалось в нас сили?

- А тепер простягніть руки вгору вздовж стовбура і попросіть у берізки стрункі ніжки:

- «Берізко, берізко, дай нам стрункі ніжки».

- Погляньте на віти берези. Що вони вам нагадують?

Так, кіски. Щоб ваше волосся було таким гарним і довгим, треба полоскати його відваром із листя берізки.

Станемо близенько біля стовбура берізки та подивимося на блакитне небо крізь її гілки.

Які почуття виникли у вас?

З чим можна порівняти таку картинку? (з мереживом).

  • давайте ще помилуємось небом крізь березові віти.

Давайте подаруємо берізці компліменти. Я почну, а ви продовжуйте. (Плакучі, білокорі, кучеряві, тендітні; зелені, ніжні – літом і весною, чарівні, золотокосі – восени, замріяні, сумні – взимку, стрункі.)

Прикмети:

Якщо спочатку листям вкривається береза — чекай сухого літа, коли клен — дощового.

Зазеленів березовий гай — пересаджуй дерева.

3 берези тече багато соку — літо буде дощове.

 

Загадки про дуб

Дерево росте крислате,

листям різьбленим багате.

Примостились під листочки

в тюбетеєчках синочки.

(Дуб)

- Потужність і велична краса дуба приваблює всіх. Корені його глибоко йдуть у землю, і тому йому не страшні жодні бурі. За старих часів із дуба виробляли кораблі, а зараз — меблі, паркет, вантажні вагони. Кору застосовують у шкіряній справі, а якщо покласти декілька листків у банку з солоними огірками — вони стануть хрусткими, міцними, смачними

Загадки про клен

Стовбур рівний, як колона,

А листочки, як корона.

Влітку листячко зелене,

А як осінь – стає жовте.

- Клен — бажаний гість усіх парків і вулиць міст. Його різьблене листя таке гарне під час осіннього листопаду! У клена міцна деревина, її широко застосовують у токарній і столярній справі, в машинобудуванні, а також виготовляють музичні інструменти. У містах клен енергійно засвоює з повітря різні шкідливі речовини. Листя у клена восени червоніє.

-Про які ще дерева ви знаєте загадки?

Загадки про горобину

Зріст у неї, як в ліщини,

А плоди, немов в калини.

Взимку пташечок годує,

Ягідками їх частує.

Загадки про тополю

Серед літа, мов пір’їнки,

Стиха падають сніжинки.

Під віконечком у Олі

Цвітом вкрилися … (Тополі)

 

Загадки про липу

Що за дерево, чий цвіт

Пахне медом на весь світ?

(Липа)

Наче сонечко на вітах,

зацвіли пахучі квіти.

Втішилась сім’я бджолина,

— буде з медом вся родина. (Липа)

Рясно в липні зацвітає,

Дуже гарний запах має,

Цвітом від хвороб лікує,

Щедро медом нас частує. (липа)

Поетична хвилинка

. «Берізонька».

Берізонько, берізонько, ти, мавко лісова,

Зелені твої кіски вітрисько розвіва.

Стоїш ти при дорозі у травах і кущах

І білі твої ноги все миєш на дощах.

Прошу вас, із берези ви соку не точіть,

Ви краще ій сестричку зелену посадіть.

Ви краще їй шпаківню поставте на гілках,

Щоб прилетів до неї друг лісу, добрий птах.

Любов Забашта.

Берізонько, берізонько,

Ти мавка лісова,

Зелені твої кіски вітрисько розвіва .

Стоїш ти при дорозі у травах і кущах,

І білі свої ноги все миєш на дощах.

 

І коли весна на дворі —

Оживуть берізки всі,

Стануть гарні, білокорі,

Наче вмиті у росі.

 

Білі ніжки у берізки, чобітки юхтові,

і сережки золотисті в кучерях шовкових,

А на грудях вишиванка — мережана, біла.

Усміхнулася берізка, як дівчина, мило,

 

 

Марія Пригара
 

ПРАДІД
 

Могутній дуб, прадавній дуб
Стоїть побіля яру.
Розкинув свій листатий чуб,
Чолом торкає хмару.
Одвіку згорблене гілля,
Кора немов сталева.
У лісі дідові здаля
Вклоняються дерева.
А він про себе шепотить,
І шум біжить у вітті:
«Оце минуло п'ять століть,
Як я живу на світі!

 

Спостереження за красою навколишньої природи

— Чому вербу називають плакучою? Горобину — кучерявою? Тополю — стрункою? Дуб — могутнім?

— Чим відрізняються гілки цих дерев?

— На що схожа хмаринка?

— Доберіть слова, якими можна описати вітер, сонце, квіти.

Конкурс на кращого знавця природи рідного краю

— Назвіть якнайбільше рослин рідного краю.

 

Гра «Чий листочок?»

6.Жива казка

-Прийшла Весна.(Салатовка Софія співає пісеньку про весну).

-Сонечко усміхається (Крот Настя піднімає ручки вгору і кружляє).

-Подув вітерець (Зацаренко Руслан дує і)

-Зраділи дерева (хлопці хитаються) і квіти (дівчатка ростуть і танцюють).

-Раптом все померкло. Прийшов браконьєр.

 

Браконьєр:

Скільки пролісків синеньких!

Скільки грошей!

Мій омріяний товар!

Побіжу скоріш до міста

Торгувати на базар!

Пролісок: Квіточка маленька,

Голівка голубенька,

Про весну сповіщає,

-Не рвіть мене !- благає.

 

Червона книга: Стій! Зупинись!

Розумні люди на землі

Червону книгу завели.

Хто на планеті цій зникає-

В ній порятунок відшукає.

В червону книгу ми занесли

Світ неповторний та чудесний,

Що поступово вимирає,

Давно рятунку в нас благає.

Невже в майбутньому на світі

Не будуть зеленіти квіти –

Верби, берізки, горобини

І Диво-дівчини калини?

Невже ми більше не побачим,

Як біля річки верби плачуть.

Як розцвітають на майданах

Високі красені каштани?

Ми всі господарі природи,

Тож збережемо її вроду!!!

 

Пам’ятай же ти , людино,

Коли будеш воду пить,

Що дерева також плачуть.

Що і гілці теж болить.

Чи людська сльоза солона,

Чи ялинова п’янка ,

Чи березова солодка –

Все одно – вона гірка.

Помилуйсь на кожну гілку,

Полюби і ліс, і гай,

А сокиру, ножик, пилку

Краще дома забувай!

 

Природа просить порятунку

Зеленим шепотом лісів,

Тривожним лебединим криком,

Змілілим плеском рік, морів.

Вона до нас із щемом в серці

Зболіли руки простирає

Надіючись на кращу долю,

Про милосердя всіх благає.

Червона книга:

Не ламайте, не знущайтеся,

Не руйнуйте, не губіть…

Пожалійте, приголубте,

Нагодуйте, оживіть.

Діти! Запам’ятайте, будь ласка, назавжди пам'ятку

" Поведінка учня в природному середовищі"

  1. Кожний зелений листок, кожна травинка виділяє в повітря кисень. Ним дихаємо ми, без нього немає життя. Не топчи, не зривай рослини.
  2. Найкраща квітка та, що квітує там, де зросла. Не губи її.
  3. Щоб згубити молоде дерево, потрібні хвилини, а виростити – роки. Не ламай дерев і кущів.
  4. Найчистіша і найсмачніша вода – джерельна. Охороняй чистоту джерел. Чиста вода – велике багатство!
  5. Не лови барвистих метеликів, що літають над квітами. Вони схожі на "літаючі" квіти і нікому не завдають шкоди.

 

7.Малюнок на асфальті «Збережемо первоцвіти» .

8. Посадка первоцвітів.

9.Підсумок уроку.

-Яка головна думка нашого уроку ?

-Що найбільше сподобалося ?

-Принцеса Флора дуже вами задоволена і прислала вам подарунки. Давайте перейдемо у клас і поглянемо . який сюрприз на нас чекає.

 

Категорія: Мої файли | Додав: женя
Переглядів: 700 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]