Субота, 12.07.2025, 18:06
Мій сайт

 Каталог файлів

Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Мої файли [97]
Пошук
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 14
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Файли » Мої файли

природознавство 1 клас
[ Викачати з сервера (38.0 Kb) ] 07.05.2013, 19:17

 Мета: розширити уявлення дітей про всі групи тварин – «Комахи», «Земноводні», «Звірі». «Плазуни», «риби», «Птахи»; розвивати вміння встановлювати причино - наслідкові зв’язки між живою природою( тваринний світ) та неживою природою; розвивати пам’ять, пізнавальний інтерес; виховувати бажання знати більше про тварин і оберігати їх. 
Тип уроку. Закріплення знань, умінь і навичок. 
Методично - дидактичне забезпечення. 
малюнки із зображенням тварин, предметні малюнки, презентація «Який чудовий і різноманітний тваринний світ.», демонстраційний матеріал, картки.

Епіграф: 
Прошу вас тільки не забувати: 
Кожна тварина варта любові. 
Кожного дня і кожну хвилинку 
Оберігати всяку звіринку. 
Тільки добра їм потрібно бажати 
І намагатися не ображати. 
Хід уроку 
І. Організаційна частина. 
ІІ.
Актуалізація опорних знань
1. Виступ синоптика 
- Тиждень був складним для матінки природи. Бо на календарі місяць -…… Отже, підсумок такий: 
- …днів похмурі; 
- …днів сонячних; 
- … днів хмарних без опадів. 
- …. Днів хмарних з опадами; 
 
ІІІ. Мотиваційний аспект
1. Для того, щоб дізнатися про що сьогоднішній наш урок пропоную зіграти у «Морський бій». Ключ Д-1, Б -4, А -7, Е -2, В -2, А – 2, Г – 2. (тварини) 
2. Оголошення теми і мети урок
у.
- Так мова сьогодні піде про тварин. Тема нашого уроку «Який чудовий і загадковий тваринний світ». На сьогоднішньому уроці ми: 
поглибимо поняття: «Звірі», «Птахи», «Комахи», «Земноводні», «Плазуни», «Риби»; 
продовжимо вчитися описувати тварин;
- А епіграфом стануть слова (епіграф).
3. Робота з деформованим текстом. 
– А що потрібно для того щоб виконати дане побажання ви дізнаєтесь коли прочитаєте речення. 

ЛьСкіки воцігока кривідєтьсява муто, отх ємів стеспогаріти, дивпритисяля. (Скільки цікавого відкривається тому, хто вміє спостерігати, придивлятися) 

ІV. Закріплення знань, умінь, навичок.
1. Бесіда.
 
- Світ тварин багатий і різноманітній. Як ви гадаєте, де живуть тварини? (Відповіді учнів)
 
- Отже, тварини живуть ус
юди: в океанах і морях, у лісах, на луках, у пустелях, горах і навіть у містах. 
На
дошці малюнки тварин різних груп. 
Запитання до кожного
малюнку: 
До якої групи тварин відносяться? Які ознаки цієї групи? 
Звірі:
- Тіло вкрите шерстю; 
- Малюки народжуються живими: 
- Вигодовують малят молоком. 
Птахи:  
- Тіло вкрите пір’ям; 
- Несуть яйця; 
- Мають дзьоб; 
- Вміють літати. 
Комахи:
- Мають 6 ніг; 
- Тіло поділене на три частинки: голова, груди і черевце; 
- Черевце поділене на членики. 
Риби:
- Живуть у воді; 
- Тіло вкрите лускою; 
- Дають ікру; 
- Дихають зябрами. 
Фізкультхвилинка
2. Робота в групах. 
- Доведіть, що тварини вашої групи це…. 
1група. Лось, кіт, лисиця – це звірі, бо… 
2 група. Сонечко, комар, оса – це комахи, бо …. 
3 група. Щука, сом, карась – це риби, бо …. 
(групи презентують свої відповіді) 
2. Гра « Хто або що?» З’єднайте правильно.
(картки) 
Нявчить… (кіт) 
Гавкає… (собака) 
Дзижчить.. (муха) 
Виє …. (вовк) 
Каркає … (ворона) 
Шипить … (змія) 
3. Вправа «Небо – земля» 
- Оскільки тварини живуть на всій поверхні земл
і ми прочинаємо з вашою улюбленою вправою «небо – земля».  
- Ми продовжуємо спостерігати і пізнавати загадковий тваринний світ. 
4.Гра «Доведіть відповідь».
Суть цієї гри полягає в тому, що командам поставлено запитання, на яке вони повинні дати логічну відповідь (застосовуючи метод «Прес»). На обговорення відводиться 1 хв. 
рупа
Чому коти є акуратнішими за собак? (Вони ловлять здобич із засідки, а тому не повинні мати запаху, щоб не від лякати здобич).
2 група  
Що відбувається з бджолою після того як вона вжалить? (Вона помирає) 
3 група 
Чому в хорошу погоду стрижі та ластівки літають високо, а в негоду над самою землею? (Тому, що біля землі більше комах) 
5. Гра «Загадки – відгадки» 
 Колобка я з’їла,
§ 
До зайця в хату сіла, 
Вовкові - сестриця, 
Звуть мене … (лисиця). 
 Літом любить полювати,
§ 
А зимою в лігві спати. 
Як зачує він весну, 
Прокидається від сну. (Ведмідь) 
 Не лікар,
§ 
А дерева лікує. (дятел) 
 Відлітають за моря, у краї далекі.
§ 
На будинках гнізда в’ють. 
Звуть же їх … (лелеки) 
 Я труд поважаю:
§ 
Все літо літаю 
У поле, до гаю. 
Медок я збираю (бджола) 
Ціле літо прозуділа, 
На віконечку сиділа, 
А зима прийшла – 
У шпаринку заповзла. (муха) 
V. Підсумок уроку.  
- Учні висловлюють свої думки, що із сьогоднішнього уроку вони дізналися: 
Знаю. 
Умію. 
Ціную.

 

Категорія: Мої файли | Додав: женя
Переглядів: 595 | Завантажень: 30 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]